KetoBlog

Den 18

Posted

Dal jsem tomu pár dní, abych nedělal ukvapené závěry a podal vám svou zkušenost se změnou v jídelníčku. Tím nemyslím přechod z normální stravy na keto, ale z ketodiet.cz na kombinaci prášku a normálního jídla.

Popravdě nevím co se dělo v předcházejících dnech, kdy jsem měl absolutní krizi z, jak se všude setkávám, práškové diety, ale dle všeho došlo prostě a jednoduše k ukládání proteinů a váha se nehnula, ani při x hodinovém sledování Throne of games.

Sudruzi říkali, že je třeba se učit, se učit a tak a dnes je k tomu ideální doba. Spočítal jsem si svoje „macros“ (nezaměnit s Makro) a zjistil jsem, že mám žalostně špatnou skladbu jídelníčku.

Udělal jsem první krok a dal jedno normální jídlo na úkor předchystaných proteinových jídel. Ke kroku mě vedla bezradnost, ale také silná vůle to nevzdat, protože někde byla chyba a bylo třeba ji odstranit. Rady nepřicházely, respektive až v den, kdy jsem změnu udělal.

Udělal jsem sám ze sebe pokusného králíka a naordinoval si zvýšený příjem tuků, dle zdrojů dostupných na internetu -20%, aby to šlo dolů. Nikdy nedělejte pokusy sami na sobě, vždy je lepší najít si nějakého kamaráda, kterého zas tak moc nemusíte a udělat to na něm.

No ale ejhle…den nic…dva nic…kilo dole třetí den…a od té roby 0,2-0,3kg denně dolů. Takže za 6 dní (vlastně 4) jsem zhubnul tolik, co za předešlých 11, takže to je úspěch.

Navíc mám energii na práci, bystrou mysl, dokážu vyvenčit psa, zvednout se v poklidu z toalety…

Tímto nechci říct, že je prášková dieta špatná, ba naopak. Produkty mají kvalitu a několik lidí okolo mě si nemůže vynachválit. Každé tělo reaguje jinak, to moje začalo na proteiny s málo tuky stávkovat, takže to berte jen a jen jako inspiraci, pokud se vám nedaří něčeho dosáhnout, tak zkuste něco změnit. Nebuďte ovce.

Pevně věřím, že se všem jejich cíle a sny podaří a jestli moje zkušenost (kterou mi nikdo nemůže vzít a vyvracet, protože se tak stalo) někomu dnes nebo za rok pomůže…tak je to fajn.

 

0 Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *