Mýty a chybyRady a informace

Mýty o ketodiet: Mám fáze a měním jídelníček

Posted

Blbost! Tady se nebavíme o Atkinsově dietě. Asi jste právě v šoku, ale možná jste celou dobu drželi Aktinsovu dietu, která má čtyři fáze a postupně přidáváte sacharidy do svého jídelníčku zpátky v rámci povolených potravin. Vlastně všechno jdete krok po kroku dle toho, co vám zrovna dovolí. Věřím, že ti, kteří drží keto dietu s tímto nemají problém a není pro ně ani tento článek a mohou klidně odejít na jiný.

Fakt 1: Keto dieta nemá fáze. Keto dieta je styl stravování, který je neměnný a drží se napořád. Není to tak, že si dva týdny dáte keto a potom začnete jíst sacharidy v každém jídle, až se dostanete do udržovací fáze.

Fakt 2: Neexistuje nic jako je stabilizace. Stabilizujte tvorbu ketonů správným poměrem 20% proteinu, 75% tuku a 5% sacharidů (doporučuji si spočítat hodnoty dle vaší osoby). Spálíte zbytečné tělesné tuky a tělo bude mít více energie na vše.

Fakt 3: Jídelníček měnit nemusím a proto se nedostaví jojo efekt. Sprosté slovo – jojo. Prostě ne, vždyť můžete bohatě jíst a mít se dobře, jak dlouho chcete a přírůstek váhy vám nehrozí.

Nebudu psát obvyklá čtyři fakta. Cílem krátkého příspěvku bylo pouze ukázat, že je třeba nebýt člen stáda a je třeba si něco o dietě přečíst dříve, než začnu útočit okolo sebe (třeba na mě), že keto dieta je tohle a tohle. Ne! Tohle je Keto dieta!

0 Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *